Coaching indywidualny i grupowy, porady psychologiczne, szkolenia, wykłady, rozwój osobisty

Prowadzę szkolenia i warsztaty dla firm i organizacji. Zawsze są one dedykowane konkretnym potrzebom moich Klientów. Pełen program opracowuję w oparciu o kwestie istotne dla zleceniodawcy.

Jednocześnie jestem wykładowcą. Moich wykładów można posłuchać zarówno na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, jak i podczas konferencji, na których goszczę.

 

Poniżej przedstawiam przykładowe warsztaty, jakie cieszą się zainteresowaniem wśród moich Klientów:

 

 • Efektywne zarządzanie czasem.

Warsztaty dotyczą efektywnego planowania swojej doby, tygodnia, miesiąca, stawiania przed sobą długoterminowych celów. Uczestnicy dowiedzą się, jak w ogromie obowiązków wygospodarować czas wolny, znaleźć przestrzeń dla sportu, przyjemności, spotkań z przyjaciółmi. Rozprawimy się ze złodziejami czasu i z przekonaniami, które paraliżują zamiast motywować i wspierać. W wyniku tych warsztatów doba nigdy więcej nie będzie musiała przekraczać 24 godzin.

 

 • Techniki uczenia się.

Stoisz przed ważnym egzaminem, od którego zależy Twoja kariera? Musisz w krótkim czasie zapamiętać zakres materiału, któremu swobodnie można poświęcić 5-letni tok studiów? Na warsztatach z technik uczenia się dowiesz się jak poprawić zdolności koncentracji, szybkość i jakość zapamiętywania, a następnie ułatwić sięganie pamięcią do faktów, teorii i zdarzeń. Wszelkie dystraktory zostaną okiełznane, a stres zamiast paraliżować, zacznie mobilizować do działania.

 

 • Okiełznaj swój stres.

Jakie symptomy ma stres? Z jakimi stresorami spotykamy się każdego dnia? Czy można unikać stresu? Czy lepiej nauczyć się, jak się z nim zaprzyjaźnić i inteligentnie z nim postępować? Czy to prawda, że stres mieszka w naszej głowie? I co możemy zrobić, by już nigdy nie paraliżował naszych codziennych aktywności.

 

 • Sztuka skutecznej komunikacji.

Rozróżnienie komunikacji na werbalną i niewerbalną zdaje się być banalnie proste, wszak każdego dnia z kimś rozmawiamy. Co jednak zrobić, by konflikty nie eskalowały, z różnice zdań przynosiły konstruktywne rozwiązania? Czy nasze gesty, mimika, postawa ciała, a nawet zajmowane podczas rozmowy terytorium mogą mieć większe znaczenie od treści wypowiadanych słów? Jak mówić, by inni nas słuchali? Jak słuchać, by chciano do nas mówić? Warsztaty dotyczą sztuki efektywnej komunikacji, kulturalnej, bez agresji i uszczypliwości. Komunikacji, dzięki której można realizować mniejsze i większe cele.

 

Poniżej przedstawiam wybrane szkolenia, jakie prowadzę:

 • Sztuka znalezienia równowagi między życiem prywatnym i zawodowym, czyli work-life balance.
 • Wpływ psychologii pozytywnej na wyniki uzyskiwane w firmie.
 • Motywowanie i wspieranie potencjału zespołu.
 • Delegowanie zadań – zasady, powody, cele i sposoby, by robić to efektywnie.
 • Asertywność i umiejętność mówienia „nie”.
 • Techniki sprzedaży.
 • Autoprezentacja oraz systematyczne budowanie wizerunku i własnej marki.
 • Profesjonalna obsługa Klienta.
 • Zarządzanie czasem.
 • Siła nawyków.
 • Pracoholizm i wypalenie zawodowe – czy można tego uniknąć oraz jak znaleźć balans w życiu.

 

 

Coaching poprzez Skype

Skype daje szerokie możliwości kontaktu z osobami, które znajdują się od nas daleko. Ułatwia komunikację z tymi, z którymi nie możemy spotkać się osobiście.

Dlatego też prowadzę coachingi za pośrednictwem Skype'a. Zasady spotkań są podobne, jak w gabinecie. Ustalamy ilość, daty i godziny spotkań coachingowych, tematykę i cel coachingu.

Podczas coachingu na Skype, podobnie jak to ma miejsce w gabinecie, jestem tylko ja i mój Klient. Nie ma osób postronnych, hałasu, rozpraszających sytuacji.

Dzięki wykorzystaniu udogodnień, jakie daje nam technologia, więcej osób może zdecydować się na proces coachingu.
I odległość nie jest już problemem.